Milliseid lilli kinkida valentinipäevaks

Vahetult enne valentinipäeva on kindlasti paljud meist raske valiku ees, milline on siis see kõige õigem lillesort ja värv mida kinkida oma kallimale või sõbrale valentinipäevaks. Siin on mõned näpunäited mida mõni lill kõige enam sümboliseerib ning mida peaksid arvestama ka lille värvi valikul.

 

Roosid

Roos on klassika. Küll aga valentinipäeval ei tohiks roos liiga klišeena tunduda, sest erinevaid roosisorte on sadu ning nende seast valides leiab ka selle kõige unikaalsema ja isikupärasema.

Üldjuhul jäädakse valentinipäeval klassikaliste värvitoonide juurde: punane, roosa ja valge. Iga värvitoon omab aga ainulaadset tähendust: punane on armastus, roosa on armsus ja valge on õrnus. Kui aga oled kahe vahel, siis vali punase ja valge tooni segu, sest see sümboliseerib ühtsust.

Kui eelistad aga värvikamat tooni, siis kollane on sõpruse värvitoon sümboliseerides tahet ja ootust.

Mida peaksid arvestama roose valides?

Kui valid roose, siis on soovitatav valida pika varrega roosid. Mida pikem vars, seda kvaliteetsem ning roos õitseb kauem. Kui aga soovid roose kinkida nooremale inimesele, siis lühemad roosid on noortemate seas trendikamad. Samuti saad ka pikemate vartega ning lühemate vartega roosidest väga kauni roosikimbu.

Tulbid

Tulbid on tuntud oma pirnikujulise õie ja pigem lopsakamate lehtede poolest ning on kõige enamlevinud lillesort aias kasvatamiseks.

Valentinipäeval  on punased, valged ja roosad tulbid enamlevinud värvisordid, mida üldjuhul kallimale kingitakse. Erinevalt paljudest lõikelilledest on tulbid väga kvaliteetsed, vastupidavad ning õitsevad veel pikka aega peale varre lõikamist.

Tulbid õitsevad kõige paremini rohke päevavalguse käes. Kimp heledaid tulpe on suurepärane valik neile, kes soovivad oma kallimale või sõbrale kinkida lilli, jätmata liiga „tõsist“ muljet – seega on tulbid kõige kindlam valik lilli, kui soovid neid kinkida oma sõbrale või mõnele kolleegile. Tulbid sümboliseerivad headust ja tasakaalu.

Mida peaksid arvestama tulpe valides?

Tulpe osta kimbuna mitte üksiklillena, siis on tulbiefekt kõige ehedam. Kui Sa ei ole päris kindel mitu tulpi on viisakas osta, siis tea, et kuldne kesktee on 10 tulpi.

Liiliad

Liilia on ideaalne valik neile, kes hindavad pisut troopilist lähenemist. Kui su tüdruksõber on pigem trenditeadlik ja armastab uudset lähenemist, siis liilia on suurepärane valik.

Liilia on pigem lill kellelegi erilisele.

Liiliaid saab kenasti kokku sobitada näiteks roosidega, mille tulemusel saab väga kauni ning erilise lillekimbu.

 

 

 

Lilled meesterahvale valentinipäevaks

See on ammu teada tõde, et kõik naised jumaldavad saada lilli valentinipäevaks kuid miks mitte osta lilli ka oma mehele, mis sümboliseeriksid talle suhte pühendumust, tänu ja armastust?

Kui ostad valentinipäevaks lilli oma abikaasale, poisssõbrale või mõnele meeskolleegile, siis tasub lilli valida eriti targalt.

Vältida tuleks liiga pastelseid toone ning valida pigem maskuliinsem välimus. Mehed eelistavad tugevamat kuju ja julgemaid toone. Troopilised lilled on hea valik mõnele kolleegile või sõbrale.

Kui valida meesterahvale potilille, siis tasub arvestada välimust, et see sobiks tema kodusesse interjööri või kontorisse. Potililled kestavad üldjuhul kauem kui lõikelilled, mistõttu on see ka lihtsam ja parem variant meesterahvale kinkimiseks.

Kui soovid meesterahvale läheneda personaalsemalt, siis lisa lillekimbu või potilille juurde mõni meelepärane vein või meene.